piano-black - en to hu translation catalogue (84 entries)

en: Archive for the &#8216;%s&#8217; Category
hu: &#8216;%s&#8217; kategoria archivuma

en: Posts Tagged &#8216;%s&#8217;
hu: Bejegyzes taggelve &#8216;%s&#8217;

en: Archive for %s
hu: %s archivuma

en: Author Archive
hu: Szerz? archivuma

en: Blog Archives
hu: Blog Archivok

en: By
hu: Szerz?:

en: Write comment
hu: Hozzaszolas irasa

en: [ EDIT ]
hu: [ Szerkesztes ]

en: Read more
hu: Tovabb...

en: 1 comment
hu: 1 hozzaszolas

en: % comments
hu: % hozzaszolas

en: Sorry, but you are looking for something that isn't here.
hu: A keresett tartalom nem talalhato

en: Return top
hu: Vissza a tetejere

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
hu: Ez a bejegyzes jelszoval vedett. A jelszo beirasa utan olvashato csak.

en: Comments RSS
hu: Hozzaszolas RSS

en: Comments
hu: Hozzaszolasok

en: Trackback
hu: Visszakovetes

en: Trackback are closed.
hu: Visszakovetes lezarva.

en: No comments yet.
hu: Nincs meg hozzaszolas

en: TrackBack URL
hu: Visszakovet? URL

en: Trackback from :
hu: Visszakovetes innen:

en: No trackbacks yet.
hu: Nincs meg visszakovetes.

en: Comment are closed.
hu: Hozzaszolasok lezarva.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
hu: <a href="%s">Jelentkezz be</a> hogy hozzaszolas irhass.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>.
hu: Bejelentkezve mint <a href="%1$s">%2$s</a>.

en: Log out of this account
hu: Kijelentkezes ebb?l a fiokbol

en: Log out
hu: Kijelentkezes

en: NAME
hu: NEV

en: ( required )
hu: ( szukseges )

en: - will not be published -
hu: - nem tesszuk kozze -

en: Submit Comment
hu: Hozzaszolas kuldese

en: Current Theme Options
hu: Jelenlegi tema beallitasai

en: Piano Black Options
hu: Piano Black beallitasai

en: Check if you would like to use image for logo.<br />Replace your original image with pianoblack / img / logo.gif<br />Adjust position in style.css line 54
hu: Pipald be, ha egyeni kepet szeretnel logonak.<br />Csereld ki a kepet, amit hasznalni szeretnel ezzel: pianoblack / img / logo.gif<br />Allits utana a parametereknel a style.css -ben az 54. sorban.

en: Yes
hu: Igen

en: Show Information on sidebar.
hu: Informaciok mutatasa az oldalsavban

en: Information title.
hu: Informacio cimsor

en: Information contents. ( HTML tag is available. )
hu: Informacio tartalom ( HTML tag-ek hasznalhatoak )

en: Header menu.
hu: Fejlec menu

en: Use pages for header menu.
hu: Oldalak hasznalata fejlec menukent

en: Use categories for header menu.
hu: Kategoriak hasznalata fejlec menukent

en: Exclude Pages<br />(Page ID's you don't want displayed in your header navigation. Use a comma-delimited list, eg. 1,2,3)
hu: Kategoria kivetelek<br />(Azoknak az oldalaknak az ID-je, amelyeket nem szeretnel szerepeltetni a fejlec menuben, vessz?vel elvalasztva, pl.: 1,2,3)

en: Exclude Categories<br />(Category ID's you don't want displayed in your header navigation. Use a comma-delimited list, eg. 1,2,3)
hu: Kategoria kivetelek<br />(Azoknak a kategoriaknak az ID-je, amelyeket nem szeretnel szerepeltetni a fejlec menuben, vessz?vel elvalasztva, pl.: 1,2,3)

en: Show rss on header.
hu: RSS mutatasa a fejlecen

en: Show search on header.
hu: Keres? mutatasa a fejlecen

en: Use <a href="http://www.google.com/cse/">Google Custom Search</a><br />(If you check this option,don't forget to write your Google Custom Search ID below.)
hu: <a href="http://www.google.com/cse/">Google Custom Search</a> hasznalata<br />(Ha ezt az opciot valasztod, ne feledd megadni a Google Custom Search azonositod.)

en: Input your Google Custom Search ID.
hu: Google Custom Search azonositod:

en: Show author.
hu: Szerz? mutatasa

en: Post meta.
hu: Bejegyzes meta

en: Show category.
hu: Kategoria mutatasa

en: Show tag.
hu: Tag mutatasa

en: Page navi type.
hu: Navi tipus hasznalata

en: Use Pager.
hu: Pager hasznalata

en: Use normal style next-previous link.
hu: Normal stilusu el?z?-kovetkez? link hasznalata

en: Check if you want to show Return top link.<br />( NOTICE : Return top link does not work on IE6. )
hu: Vissza a tetejere link mutatasa.<br />( Nem m?kodik IE6-al. )

en: Show Return top link.
hu: Vissza a tetejere link mutatasa

en: Save Changes
hu: valtoztatasok mentese

en: REPLY
hu: VALASZ

en: QUOTE
hu: IDEZ

en: EDIT
hu: SZERKESZT

en: Your comment is awaiting moderation.
hu: A hozzaszolas moderalasra var.

en: HOME
hu: Kezd?lap

en: Entries RSS
hu: Bejegyzes RSS

en: RSS FEED
hu: RSS hirfolyam

en: Google Search
hu: Google kereses

en: Search from this blog.
hu: Kereses az oldalon

en: Search
hu: Kereses

en: &laquo; Previous
hu: &laquo; El?z?

en: Next &raquo;
hu: Kovetkez? &raquo;

en: Newer Entries
hu: Ujabb bejegyzesek

en: Older Entries
hu: Regebbi bejegyzesek

en: Search results for
hu: Keresesi eredmenyek:

en:  hit
hu: talalat

en: Posted in
hu: Kozzeteve itt:

en: [ READ MORE ]
hu: [ Olvass tovabb ]

en: INFORMATION
hu: INFORMACIO

en: Change this sentence and title from admin Theme option page.
hu: Ezt a szoveget es cimet az admin - tema beallitasok oldalon valtoztathatod meg.

en: RECENT ENTRY
hu: UTOLSO BEJEGYZES

en: CATEGORY
hu: KATEGORIA

en: ARCHIVES
hu: ARHIVUMOK

en: LINKS
hu: LINKEK

en: Copyright &copy;&nbsp;
hu: Minden jog fenntartva &copy;&nbsp;

en: Theme designed by <a href="http://www.mono-lab.net/">mono-lab</a>
hu: Tema design <a href="http://www.mono-lab.net/">mono-lab</a>

en: Powerd by <a href="http://wordpress.org/">WordPress</a>
hu: <a href="http://wordpress.org/">WordPress</a> motorral
